Karta płatniczaKto może zamówić kartę płatniczą?

Kartę płatniczą Paysera mogą zamówić zarejestrowane i zidentyfikowane w systemie Paysera osoby od 16 roku życia. Przed zamówieniem karty upewnij się, że masz na koncie wystarczająco środków, aby zapłacić za zamówienie i dostawę karty. Opłata za kartę jest wyliczana w euro. Jeżeli na koncie masz pieniędzy w innej walucie, one zostaną automatycznie wymienione na euro. Jeżeli kartę zamawiasz dla biznesu, na koncie firmowym podaj imię logowania (adres e-mail lub numer telefonu) osoby prywatnej (przedstawiciela firmy), która będzie korzystała z karty. Jedna osoba może mieć do 5 kart płatniczych.
Zobacz video „Jak mogę zamówić kartę Paysera“

Zamówiłem kartę: kiedy ją otrzymam?

Karta jest dostarczana listem poleconym lub zwykłym albo kurierem na adres podany podczas zamówienia. Jeżeli podczas zamówienia karty system nie znachodzi Twojego adresu, upewnij się, że adres jest wpisany prawidłowo i potwierdź go. Jeżeli od razu po zamówieniu karty zauważysz błąd lub zechcesz zmienić adres zamówienia, skontaktuj się z Centrum obsługi klienta. Po zamówieniu karty na swoim koncie zobaczysz przewidywaną datę dostawy. Należy pamiętać, że w związku z opóźnieniami pocztowymi termin dostawy może być dłuższy, niż podano w systemie. Po otrzymaniu karty, obowiązkowo należy ją aktywować w ciągu 3 miesięcy od daty wyprodukowania karty.
Zobacz video „Jak mogę aktywować kartę Paysera“

Zgubiłem kartę i chcę ją czasowo zablokować lub odmówić się od niej

Jeżeli zgubiłeś kartę i chcesz ją czasowo zablokować, zaloguj się do swojego konta, przejdź do KARTY PŁATNICZE > Paysera Visa > Czasowa blokada / Odmowa > Zablokuj czasowo. W razie potrzeby, później będziesz mógł odblokować kartę samodzielnie.
Jeżeli postanowiłeś, że już nie chcesz korzystać z karty i chcesz ją zablokować na stale, przejdź do KARTY PŁATNICZE > Paysera Visa > Czasowa blokada / Odmowa > Blokada karty na stale. Blokada karty jest bezpłatna i wchodzi w życie natychmiast.
Zobacz video „Jak mogę czasowo lub na stale zablokować kartę Paysera

Co mam robić, jeśli zapomniałem lub zablokowałem kod PIN?

Zmienić kod PIN karty Paysera niestety nie ma możliwości. Jeśli go zapomniałeś, możesz zobaczyć kod PIN na swoim koncie, w rozdziale KARTY PŁATNICZE > Paysera Visa > Otrzymaj kod PIN.
Zobacz video „Jak mogę zobaczyć swój kod PIN”

W jakiej walucie mogę trzymać pieniądze na karcie, a także płacić kartą lub wypłacać gotówkę?

Podstawowa waluta karty płatniczej Paysera to euro , dlatego wszystkie operacje są wykonywane i środki są wyliczane tylko w euro. Jeżeli na koncie masz środków w innej walucie i wykonujesz płatności, pieniądze są automatycznie wymieniane na podstawową walutę – euro. Aby wypłacić pieniądze w euro EUR w bankomacie wybierz „Kontynuuj bez wymiany waluty“. Wówczas unikniesz dodatkowych kosztów wymiany waluty. Kartą płatniczą Paysera możesz zapłacić lub wypłacić gotówkę i w innych walutach. Należy pamiętać, że w takim wypadku są pobierane dodatkowe opłaty za wymianę waluty.
Cennik karty znajdziesz tutaj

Czy mogę zapłacić lub powiązać kartę z innymi systemami, jak, na przykład, PayPal?

Kartę Visa możesz powiązać z PayPal lub innymi systemami, które akceptują karty Visa.
Zobacz video „Jak mogę powiązać kartę z PayPal”

Konto i płatnościJak otworzyć konto osobiste?

Konto Paysera jest całkowicie bezpłatne i otworzyć go można w ciągu zaledwie kilku minut. Zapełniając pola rejestracyjne oraz wykonując identyfikację będziesz mógł swobodnie korzystać z wszystkich zalet systemu Paysera.


Więcej odpowiedzi na pytania o koncie osobistym

Jak otworzyć konto firmowe?

Otworzyć konto firmowe może tylko dyrektor firmy, otwierając konto osobiste i wykonując identyfikację. Wówczas, wystarczy podłączyć się do konta osobistego, wybrać okno „Konto firmy” i wpisać dane rejestracyjne firmy.

Więcej odpowiedzi na pytania o koncie firmowym

Jak zasilić konto?

Zasilić konto Paysera można przelewem z dowolnego banku na świecie lub wnosząc gotówkę poprzez sieć partnerów Paysera. Musisz tylko wejść na konto Paysera, kliknąć na „Zasilenie” i zatem wybrać w jaki sposób chcesz zasilić konto. Szczegółowe instrukcje otrzymasz gdy wybierzesz konkretny sposób zasilenia konta.

Inne odpowiedzi na pytania o zasileniu konta

Jak dokonać przelewu do banku i innych systemów płatności?

Przelewy z konta Paysera do innego banku są wykonywane tak samo, jak i w bankach. Należy zapełnić dane odbiorcy, wskazać numer rachunku i tytuł przelewu. Aby przelać pieniądze z Paysera na inny system płatności, należy wskazać numer klienta tego systemu lub inne dane, w zależności od systemu płatności.

Więcej odpowiedzi na pytania o przelewach

Ile można zaoszczędzić korzystając z Paysera?

Banki komercyjne i inne instytucje finansowe często stosują nawet o kilka razy większe opłaty niż Paysera. Często zdarza się i tak, że Paysera świadczy pewne usługi całkowicie za darmo, podczas gdy inne instytucje finansowe niosą z tego korzyść.

Zobacz porównanie z innymi systemami

Gdzie mogę zapłacić aplikacją mobilną?

Zapłacić aplikacją mobilną możesz w różnych placówkach handlowych, od stacji benzynowych do restauracji. Płatność odbywa się poprzez skanowanie kodu QR lub meldując się w punkcie sprzedaży i potwierdzając zakup.

Mapa z punktami zapłaty

Jak zainstalować Paysera Checkout w swoim sklepie internetowym?

Integracja usługi pobierania opłat Paysera do sklepu internetowego jest łatwa i szybka za pomocą przygotowanych wtyczek. Paysera ma przygotowane wtyczki dla ponad 18 najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, takich jak Wordpress, Joomla, Impresspages itd.

Wszystkie odpowiedzi na pytania techniczne

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Więcej odpowiedzi oraz informacji o usługach Paysera znajdziesz tutaj.

Bezpieczeństwo najwyższego poziomuPodstawowym priorytetem Paysera jest bezpieczeństwo, dlatego my zawsze staramy się korzystać tylko z takiego oprogramowania, technologii i systemów monitoringu, które odpowiadają najwyższym standardom. To gwarantuje bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, danych osobistych i przelewów przez całą dobę.