Internetowy handel złotem

Utrzymanie siły nabywczej w wieku technologii

Odtąd wszyscy klienci Paysera mogą nabyć złoto (XAU) poprzez Paysera. Ta funkcja jest przeznaczona do utrzymania siły nabywczej pieniędzy.

Monety i sztabki z metali szlachetnych przechowywane w magazynach Paysera są dostępne do odebrania przez klientów Paysera.

#

Wartość złota – czy złoto jest inwestycją?

Prawdziwe pieniądze, gwarancja stabilności

Złoto i inne metale szlachetne nie są powszechnymi walutami, takimi jak euro czy dolar. To są prawdziwe pieniądze, które były wykorzystywane do wymiany przez tysiąclecia. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że tradycyjne pieniądze mają tendencję tracić na wartości, podczas gdy metale szlachetne zachowują swoją wartość i popyt nawet w czasach kryzysu.

Z tego powodu banki centralne świata przechowują swoje środki w postaci złota. Odtąd szybko i łatwo kupować złoto internetowo mogą też wszyscy klienci Paysera.

Jednak, złoto nie uważa się za inwestycję. Przeznaczeniem złota nie jest aktywne generowanie dochodu, ale utrzymanie siły nabywczej pieniędzy. Właśnie dlatego warto kupować złoto, szczególnie w okresie wyjątkowych zawirowań finansowych. 

Handel złotem

Co można zrobić z metalami szlachetnymi?

Zakup

Każda waluta dostępna dla klientów Paysera może być wymieniona na złoto. Nie każdego stać na zakup całej sztabki złota lub złotej monety. Paysera pozwala na zakup mniejszej ilości złota. Wartość zakupionego internetowo złota zostanie odzwierciedlona na rachunku zarówno przez wagę metalu szlachetnego, jak i w wybranej walucie.

Należy pamiętać, że wyższe stopy metali szlachetnych wymagają niższych kosztów produkcji, co odzwierciedla się w ich cenie.

Sprzedaż

Podobnie jak w przypadku innych walut, klienci mogą sprzedawać złoto z powrotem dla Paysera po publicznie dostępnej cenie. Sprzedać złoto klienci mogą w dowolnym momencie, w dogodny dla nich sposób – za pośrednictwem platformy internetowej Paysera lub aplikacji mobilnej.

Przelewy

Klienci Paysera mogą także przelewać złoto innym klientom Paysera.

I chociaż złotem nie można zapłacić za towary i usługi, jeśli zabraknie pieniędzy na rachunku metal zostanie automatycznie przeliczony na walutę, w której możliwa jest płatność.

Odebranie

Sztabki złota oraz złote monety są wydawane w centrum obsługi klienta w Wilnie, albo odpłatnie dostarczane do dowolnego kraju na świecie. Po dwóch dniach od zakupu złota zaczyna stosować się opłata za przechowywanie złota. Po odebraniu złota fizycznie, wartość XAU jest wyliczana z rachunku metali szlachetnych klienta.

Czy bezpiecznie jest kupować złoto internetowo?

Podczas handlu złotem, zarówno jak i w przypadku dowolnych innych usług, Paysera zapewnia bezpieczeństwo najwyższego poziomu. Fizyczna sprzedaż złota podlega Ustawie Republiki Litewskiej o nadzorze państwowym nad metalami szlachetnymi i kamieniami jubilerskimi. Paysera jest zawarta przez Litewski Urząd Probierczy w liście firm handlujących stopami złota, co też zobowiązuje do zapewnienia nienagannej i przejrzystej pracy.

Kupowanie złota internetowo jest tak samo bezpieczne, jak i korzystanie z codziennych usług bankowych. Przez cały czas Paysera zapewnia bezpieczne logowanie i korzystanie z systemu Paysera.

#
#

Jak kupić złoto?

Aby kupować metale szlachetne, musisz być w pełni zidentyfikowanym klientem Paysera i być świadomym warunków tej usługi.

Kupić złoto możesz i w aplikacji mobilnej, która jest dostępna na telefony z systemem iOS i Android.

Funkcję wymiany metali szlachetnych oraz ceny monet i sztabek znajdziesz w aplikacji mobilnej:

  • Zaloguj się do aplikacji mobilnej;
  • Wybierz Więcej;
  • Zatem – Metale szlachetne;
  • Wybierz próbę metalu albo kupuj w częściach.

Ceny metali szlachetnych

Zakup, sprzedaż i przechowywanie metali szlachetnych podlegają pewnym opłatom. W wielu krajach, w tym na Litwie, złoto nie jest opodatkowane podatkiem VAT.

#
#

Więcej informacji

Kupowanie złota w systemie Paysera jest dostępne tylko dla klientów Paysera. Bezpłatne konto można otworzyć w kilka minut poprzez aplikację mobilną iOS lub Android. Dla otrzymania bardziej szczegółowych informacji skontaktuj się z Działem obsługi klienta Paysera albo czytaj odpowiedzi na najczęstsze pytania.