Usługa inicjowania płatności (UIP)

Usługa inicjowania płatności (UIP) to metoda płatności online , oparta na otwartej bankowości, w przypadku której nabywca wybiera swój bank i często potwierdza płatność za towary lub usługi bez opuszczania okna płatności. To kilkakrotnie tańsza alternatywa dla „Bank Link“.

Z czego zacząć?
#

Ponad 9000 sklepów internetowych korzysta z UIP

#
Niezawodny
 Okno rozliczeniowe jest już znane klientom i sprzedawcom.

Usługa inicjowania płatności jest licencjonowana i nadzorowana przez Bank Litwy.

Zarówno Paysera, która świadczy UIP, jak i banki zapewniają bezpieczeństwo danych oraz środków klientów.

Codzienna obsługa klienta.
#
Universalność
 Stawki MIP - znacznie niższe niż Link Bank, który jest też nadal preferowaną metodą zbierania depozytów w e-sklepach. 

 Możliwość zwrotu do 1% dla klientów płacących z Paysera
#
Universalność
Dodatkowe usługi – dla jeszcze bardziej elastycznego pobierania płatności: płatności cykliczne, ramki iframe dla kart i banków, niezwykle łatwa integracja z platformą Shopify itd.

Możliwość sprawdzenia płatności na podstawie wyciągu.
#
Wygoda
Zamawianie usług, zarządzanie online.

Wgląd do płatności w czasie rzeczywistym, w jednym miejscu – na koncie Paysera.

Płatność w sposób przyjazny dla klienta (kartą i za pośrednictwem głównych banków krajowych: Swedbank, SEB, Luminor, Medicinos bankas, Šiaulių bankas, Citadele, Revolut itp.).

Jak wygląda rozliczenie za pośrednictwem UIP?

Liczba etapów płatności może się różnić w zależności od wybranego banku.
#

Wybór banku.

Aby zapłacić w sklepie internetowym, nabywca wybiera bank, za pośrednictwem którego chce dokonać płatności.

#

Logowanie do banku.

Nabywca wprowadza swoje dane do logowania i na żądanie wyraża zgodę na przetworzenie płatności przez Paysera.

#

Potwierdzenie płatności.

Nabywca potwierdza płatność i wraca do sklepu internetowego.

#

Jak zacząć korzystać z usługi inicjowania płatności?

Jak zacząć korzystać z usługi inicjowania płatności? Aby zacząć w pełni skorzystać z zalet UIP, musisz założyć konto Paysera i zacząć pobierać płatności za pośrednictwem Paysera.

Jeśli już pobierasz opłaty za pośrednictwem Paysera, ale chcesz przejść na popularną i opłacalną usługę inicjowania płatności, wybierz to w ustawieniach swojego projektu pobierania płatności. 

Zaloguj się na bank.paysera.com > Projekty i przedsięwzięcia > Moje projekty > Ustawienia projektu > Ustawienia usługi pobierania opłat.

Gdzie działa UIP?

Korzystając z Paysera możesz pobierać płatności od klientów z całego świata. Z tej metody pobierania płatności mogą korzystać handlowcy w różnych krajach, ponieważ Paysera dokonała integracji z prawie 100 bankami i instytucjami płatniczymi.
Połączone
W trakcie połączania

Często zadawane pytania

Jeśli zaczynasz pobieranie płatności za pośrednictwem Paysera, przetwarzanie płatności za pomocą UIP zostanie włączone automatycznie.

Jeśli już pobierasz płatności za pośrednictwem Paysera Checkout, ale do tej pory nie korzystałeś z UIP - zaloguj się na swoje konto Paysera bank.paysera.com > Projekty i przedsięwzięcia > Moje projekty > Ustawienia projektu > Ustawienia usługi pobierania płatności > Ustawienia usługi pobierania opłat.

W sekcji „Sposoby płatności, które chcesz przyjmować“, wybierz żądany kraj. Zobaczysz banki i możliwe metody pobierania pieniędzy. Obok wybranego banku wybierz „Korzystać z usługi inicjacji płatności“. Zapisz zmiany.

Usługa inicjowania płatności „Paysera“ jest znacznie tańszą alternatywą dla „Bank Link“. Sprawdź ceny UIP

Masz pytania lub potrzebujesz indywidualnej oferty? Skontaktuj się z działem sprzedaży

UIP Paysera umożliwia pobieranie płatności za pośrednictwem prawie 100 banków i instytucji płatniczych w różnych krajach. Wszystkie metody płatności znajdziesz wybierając odpowiednie państwo

Na Litwie płatności są możliwe za pośrednictwem wszystkich głównych banków i instytucji płatniczych: Paysera, Swedbank, SEB, Luminor, Citadele, Revolut, Šiaulių bankas, Medicinos bankas, LKU. Możliwe są również płatności kartami płatniczymi.

Zarówno „Bank Link“, jak i UIP „Paysera“ umożliwiają sklepowi internetowemu (lub osobie, która go nie ma, lecz pobiera wpłaty) na przyjmowanie płatności za pośrednictwem różnych banków. Jednak ze względu na korzyści płynące z UIP coraz więcej sklepów internetowych pobiera płatności za pomocą tej właśnie usługi.

Bank Link * Paysera UIP *
2 etapy płatności 2 (3) etapy płatności
Nabywca zostaje przekierowany na stronę banku w celu potwierdzenia płatności. Nabywca może zostać przekierowany na stronę banku w celu potwierdzenia płatności lub pozostać w oknie płatności i wprowadzić w nim dane.

Wyboru może dokonać sprzedawca.
Płatność jest droższa, ponieważ obowiązuje opłata stosowana przez wybrany bank. Płatność jest tańsza, bo nie ma opłaty bankowej.

* Dla porównania płatność za pośrednictwem banku SEB.

Tak, aby móc pobierać płatności za pośrednictwem UIP i w pełni korzystać z narzędzia do pobierania płatności Paysera, należy zarejestrować się w systemie Paysera i zacząć zbierać płatności za pomocą Paysera Checkout.

Jeśli pobierasz płatności jako osoba fizyczna, na przykład na podstawie zaświadczenia o samozatrudnieniu, nie musisz otwierać konta firmowego.

Jeśli płatności są pobierane przez założoną przez ciebie firmę - musisz otworzyć konto firmowe Paysera.

Bezpieczeństwo przy płatnościach za pośrednictwem banków. Dokonując płatności za pośrednictwem UIP Paysera, bezpieczeństwo pieniędzy i danych klientów zapewnia nie tylko nasz system, ale także bank, za pośrednictwem którego nabywca decyduje się na dokonanie płatności. Dodatkowa identyfikacja nabywcy na platformie bankowej zapewnia maksymalnie bezpieczne zakupy online.

Gwarancja, że naprawdę otrzymasz wpłatę. Podczas pobierania płatności możesz zdecydować się na uznanie płatności za usługę inicjowania płatności dopiero po otrzymaniu wyciągu z banku.

Aby użyć tego ustawienia, zaloguj się do bank.paysera.com > Projekty i przedsięwzięcia > Moje projekty > Ustawienia projektu > Ustawienia usługi pobierania opłat > Metody płatności, które chcesz zaakceptować > Zaliczaj opłaty za usługę inicjacji płatności tylko po otrzymaniu wyciągu bankowego.

Ochrona danych. Paysera jest instytucją licencjonowaną i nadzorowaną przez Bank Litwy, która spełnia i stale ulepsza wszystkie wymogi dotyczące ochrony danych. Przeczytaj o nich szczegółowo tutaj.

Okno płatności Paysera wyświetla wszystkie informacje wymagane przez klienta: dane kontaktowe sprzedawcy, dane nabywcy i miejsce, w którym należy wprowadzić dane do logowania. 

Wypróbuj wersję demonstracyjną Paysera.

Więcej informacji o oknie płatności.

Lub odwiedź strony internetowe obsługiwanych przez nas sklepów internetowych.

Gdy nabywca zapłaci za towary lub usługi, zobaczysz płatność na swoim koncie Paysera. Chociaż płatności są pobierane na konto Paysera, są one natychmiast przekazywane sprzedawcy, nie ma potrzeby czekać na kolejny dzień itp.